Zavlažování zahrady – Nechte se inspirovat

Zahrada s krásně rostlým trávníkem pochopitelně vyžaduje určitou péči. Není to jenom pravidelné sekání nebo hnojení. Ne nadarmo se říká, že bez vody není žádný život. A to platí také o trávě. Pokud tedy chcete disponovat rádoby anglickým trávníkem, musíte vsadit na zavlažování zahrady. My Vám v následujících řádcích prozradíme, že v tomto směru máte rozhodně na výběr.

Jaké existují způsoby zavlažování?

Tím nejlevnějším a nejjednodušším zavlažovačem v horkých letních dnech můžete být vy sami. To znamená, že si vezmete hadici s vodou a pustíte se do zalévání trávníku. Zavlažování zahrady lze ovšem realizovat i mnohem sofistikovanějším způsobem. Dokazují to například zavlažovače pulsní, oscilační nebo ty inteligentní.

Zavlažování zahrady od A až do Z

Abyste poznali jednotlivé zavlažování systémy, rozepíšeme se o jednotlivých z nich. Zároveň padne zmínka o nezbytné výbavě v podobě hadic a ostatních doplňků. Odpovědi na vše důležité naleznete v níže prezentovaných otázkách.

Jak fungují pulsní zavlažovače?

Ty jednoduše zapíchnete do země nebo s nataženou hadicí přivezete na pojízdném vozíku. Následně pustíte vodu, která je pulsně rozstřikována po okolí, respektive ve vyhrazeném prostoru.

Jak fungují oscilační zavlažovače?

Jejich fungování je obdobné jako u těch pulsních, jen finální fáze je trochu jiná. Trysky se na koncovém mechanismu překlápí ze strany na stranu a stříká z nich voda.

Jak vypadají inteligentní zavlažovače?

Jedná se o automatické systémy, které jsou složeny z koncového bodu a řídící jednotky. Jejich provoz si můžete naprogramovat podle vlastní libosti. A to i na dálku.

Jaké hadice se používají pro zavlažování zahrady?

Vedle standardních hadic jsou k dispozici spirálové. Ty šetří místo a natahují se dle potřeby. Výjimkou nejsou ani samonavíjecí hadice.

Co když chci použít postřikovač, jaké mám možnosti?

V případě postřikovačů pro hnojení vybraných rostlin nebo keřů můžete vsadit na zádové pístové postřikovače nebo dáte přednost ručním tlakovým postřikovačům. Ty jsou snadno přenositelné a mají dostatečný objem.