Zahradní sekačka – Výběr na trhu je bohatý

Pokud chcete v maximální možné míře pečovat o trávník, potřebujete k tomu jednu důležitou věc. A tou je zahradní sekačka. Nepostradatelný pomocník pro všechny, kdo mají zahradu kolem domu nebo jinou zatravněnou plochu. Jestliže nevíte, jakému modelu v tomto ohledu dát přednost, prozradíme Vám výhody a nevýhody těch nejpoužívanějších z nich.

Volte sekačku podle plochy sečení

Takovým pomyslným odrazovým můstkem se Vám může stát to, jak velkou plochu máte v úmyslu udržovat. I podle toho lze volit model zahradní sekačky. Určitým vodítkem pro Vás bude tabulka prezentovaná níže.

PředmětHodnota
Optimální výška trávníku3 až 5 cm
Plocha do 500 m2Akumulátorové sekačky
Plocha od 300 do 600 m2Elektrické sekačky
Plocha nad 600 m2Benzínové sekačky
Jaké zvolit zahradní sekačku podle sečené plochy.

Jestliže disponujete plochami nad 1 500 až 2 000 m2, s největší pravděpodobností Vám zahradní sekačka nebude stačit. V takovém případě je lepší sáhnout po zahradním traktůrku.

Akumulátorová a elektrická zahradní sekačka

Pojďme se nejprve zaměřit na výhody akumulátorových sekaček. Ty fungují na baterii, jsou lehké a minimálně hlučné. Na druhou stranu počítejte s potřebou pravidelného dobíjení akumulátoru. Připravit byste se měli i na menší výkon. Obdobně jsou na tom elektrické sekačky, které jsou sice bezúdržbové a jednoduše je nastartujete, na druhou stranu musíte řešit přívodní kabel. To znamená, že zdroj elektrické energie by měl být v dosahu. Zároveň hrozí riziko, že si kabel při sekání přeseknete.

Benzínová zahradní sekačka

Jestliže u Vás zvítězí benzínová zahradní sekačka, dopřejete si dostatek výkonu pro sekání trávy. Nejste tak závislí na baterii nebo přívodu elektřiny. Moderní sekačky jsou vybaveny většími kolečky, takže se s nimi lépe manipuluje. Navíc disponují pojezdem. Tohle všechno je vykoupeno větší hlučností při sekání. Zároveň musíte myslet na dolévání benzínu. Když naplníte nádrž a vyrazíte sekat, hmotnost sekačky bude určitě větší nežli u obou výše zmíněných modelů. Každá varianta má zkrátka svá pro a proti.