Zahradní nábytek – Výhody a nevýhody materiálů

Zahrada je takovou pomyslnou oázou, kde si s nadšením užíváme příjemného počasí a relaxujeme. Jestliže už máte vyřešené zastřešení terasy, je nejvyšší čas přejít k další důležité části. Abyste se mohli oddávat ničím narušovanému pohledu do zeleně, potřebujete zahradní nábytek. Ať už si ho umístíte do terasy, pergoly, altánu nebo jen tak pod širé nebe.

Plastový zahradní nábytek

V případě zahradního nábytku se Vám pochopitelně nabízí několik možností volby výrobního materiálu. Tou nejlevnější variantou je plastový nábytek. Je levný a skladný. Na druhou stranu má nižší nosnost a barvy vlivem sluníčka vyblednou. Zároveň byste ho měli odklízet před nepříznivým větrem. Ten Vám ho může snadno sebrat a poškodit například zavlažování zahrady.

Ostatní materiály zahradního nábytku

Plastem to pochopitelně nekončí, nýbrž začíná. V případě zahradního nábytku máte skutečně na výběr. Nabízí se kupříkladu ratan, dřevo, kov nebo hliník. Více se o těchto materiálech dozvíte v níže prezentovaných otázkách a odpovědích.

Co přináší dřevěný zahradní nábytek?

Ten působí přírodním dojmem. S volbou tvrdšího dřeva docílíte jeho vyšší odolnosti. Zároveň vypadá luxusně. Má ovšem vyšší nároky na péči v podobě pravidelného natírání.

Jaké klady a zápory má ratanový nábytek?

Když zvolíte umělý ratan, docílíte vyšší odolnosti. Někdy však může působit lacinějším dojmem. Umělý materiál se bude oproti tomu přírodnímu snadněji udržovat.

V čem vyniká kovový nábytek na zahradu?

U kovu počítejte s dlouhou životností. Musíte mu ale čas od času věnovat určitou péči, třeba v podání vhodného nátěru. Kov bude těžký, takže Vám ho nevezme vítr a také originální.

Jaké výhody má hliníkový nábytek?

Jde o moderní design, vzdušný styl a možnost volby bezpočtu variant provedení. Vynikající je jeho bezúdržbovost. Vyráběny jsou jídelní sety, ale i sedací soupravy na terasu.

Jaké nevýhody má hliníkový nábytek?

Za hliník si rozhodně připlatíte. Sezení přímo na něm může působit chladně. Proto je vhodné kombinovat tento styl nábytku s textilními podsedáky a podobně.