Vchodové dveře – Odpovědi na důležité otázky

Stejně, jako okna chrání naše domy před tím, aby do nich foukalo, pršelo nebo tam někdo vlezl, podobnou funkci zastávají i vchodové dveře. Taková pomyslná vstupní brána do jakékoliv nemovitosti, u níž je třeba klást důraz na několik podstatných vlastností. Jestliže nemáte ponětí o tom, jak tento zásadní prvek stavby vybrat, prozradíme Vám pár přínosných tipů.

Volba výrobního materiálu

U dveří se v první řadě musíte zaměřit na to, z jakého budou zhotoveny materiálu. Pokud nechcete moc utrácet, vsadíte na levnější plastové vchodové dveře. Od nich pochopitelně nemůžete očekávat tu největší bezpečnost. Tu lze čekat u hliníkových, ocelových a ryze bezpečnostních produktů disponujících nejrůznějšími vložkami, zámky a podobně.

Vchodové dveře – Jaké parametry si pohlídat?

Existuje samozřejmě několik vlastností a parametrů dveří, které není radno brát na lehkou váhu. Některé z nich jsou uvedeny v níže prezentované tabulce, o těch dalších se rozepíšeme v následujících řádcích.

PředmětHodnota
Standardní rozměry dveří80/197 a 90/197 cm
Bezpečnostní třídy1 až 5
Dostačující bezpečnost3 a 4 třída
Náklady na dveře10 až 50 tisíc
Parametry spojené s vchodovými dveřmi.

Vchodové dveře se mohou lišit materiálem použitým zvenčí, ale také zevnitř. Zvenku budou dveře představovat nedobytnou překážku pro zloděje, uvnitř mohou být opatřeny zcela jiným dekorem. Výjimkou nejsou speciální koženky, které působí elegantním dojmem a zároveň zajišťují lepší protihlukové vlastnosti.

Vchodové dveře a další důležité věci

Když se rozhodnete pořídit si nové dveře, určitě neopomínejte na jejich protipožární odolnost. Ta jde obvykle ruku v ruce s protihlukovými vlastnosti. O všem rozhodují použité materiály, které se ve výsledku promítají i do celkového vzhledu. Jak vidno, u vchodových dveří všechno se vším souvisí. Opomíjet nesmíte ani na volbu vhodného příslušenství. Možností je v tomto směru více než dost. Vsadit můžete na praktické kukátko, bezpečnostní páku, kování, ale i samotnou kliku. Zvenku bývá obvykle koule nebo madlo, takže nikdo cizí si bez klíčů jednoduše neotevře.