Typy rodinných domů se liší především vzhledem

Plánujete výstavbu rodinného bydlení? Pak by Vás neměla zajímat pouze zahradní architektura. Ta přijde na přetřes až v druhé fázi. Primárně se zaměřte na dostupné typy rodinných domů. Dnes si totiž v rámci návrhu můžete zvolit z odlišných modelů tak, abyste se dopracovali k požadovanému výsledku.

Bungalovy patří k hodně oblíbeným

Jednou z nejtypičtějších staveb poslední doby jsou bungalovy. Ty se řadí mezi populární typy rodinných domů. Jedná se o jednopodlažní objekt, který je obvykle součástí nejrůznějších městských satelitů. V rámci výstavby nejde o nic náročného, navíc v dnešní době můžete volit rychlou realizaci prostřednictvím dřevostavby na klíč. Bungalovy mají obvykle podobu čtverce, obdélníku nebo písmene „L“.

Jaké jsou typy rodinných domů?

Bungalovy pochopitelně nejsou tím jediným, v čem se můžete pohodlně zabydlet. V tomto směru se nabízí i jiné stavby odlišného charakteru. Další typy rodinných domů Vám přinášíme prostřednictvím níže uvedených otázek a odpovědí.

Jak vypadá terasový dům?

Terasové domy jsou hodně podobné klasickým bungalovům. Jako terasové jsou označovány proto, že jsou situovány ve svažitém terénu. Část domu tedy může být zapuštěná nebo mají terasu ve vzduchu nad svahem. Možností je více než dost.

Jak vypadá atriový dům?

Atriový objekt vychází také z běžného bungalovu. Jak už prozrazuje název takové stavby, dům je obehnán centrálním dvorkem, kam směřuje výhled z nemovitosti.

Jak jsou označovány patrové domy určené k bydlení?

Podle způsobu výstavby a samotného situování se můžete setkat s odlišnými domy. Jsou to například klasické bytové domy, vícepodlažní výškové domy nebo řadové domy. Ty stojí jeden vedle druhého.

Čím se vyznačují nízkoenergetické domy?

Pokud zvolíte rodinné bydlení s tímto označením, počítejte s tím, že energie na vytápění se budou pohybovat kolem 15 až 50 kWh na metr čtvereční.

V čem jsou lepší pasivní domy?

Ty mají ještě nižší spotřebu nežli nízkoenergetické domy. Jejich provoz je velice ekonomický. Na druhou stranu bude jejich výstavba dražší.