Střešní krytiny – Přehled druhů a jejich vlastností

Chcete postavit dřevostavbu nebo zděný dům? Potom jistě víte, že každá taková stavba vyžaduje jednu z nejdůležitějších částí. A tou je střecha. Její volba je poměrně náročnou záležitostí. Ve své podstatě jde o investici na spoustu dlouhých let. Proto se zajímejte, jaké střešní krytiny jsou dostupné na současném trhu.

Co přináší cementovláknitá krytina?

Střešní krytina je zajímavá v tom, že je lehká. Kromě toho je také levná, při rekonstrukci nepotřebuje nové latě a minimální sklon střechy může být sedm stupňů. Tyto vlastnosti se vykupují malou odolností proti kroupám a omezenou životností. Počítat byste měli i s tím, že cementovláknitá krytina není vhodná pro komplikovanější tvary střech.

Jaké další střešní krytiny můžete využít?

Naštěstí na trhu existují i jiné střešní krytiny, s nimiž Vás podrobněji seznámíme. Mohou to být betonové tašky, keramické tašky, ale také asfaltová krytina a ostatní. O jejich přednostech a záporech se více dozvíte prostřednictvím níže uvedených otázek a odpovědí stejně, jako jsme to provedli ve článku o oknech.

Jaké výhody mají betonové tašky?

Určitě je to příjemné tlumení deště. Jednoduše je vyměníte v případě poškození a rozhodně se u nich nesetkáte s žádnou korozí.

Mají betonové tašky také nějaké nevýhody?

Jejich nejzásadnějším negativem je bezpochyby vyšší hmotnost. Musíte pořídit silnější krovy. Při instalaci aplikujte sněhové zábrany. Střechy mnohdy nedokáží odolat příliš silnému větru. Mají také minimální rozpětí.

Jak je to s keramickými taškami?

Ani tyto střešní krytiny nekorodují a mají poměrně výrazný tvar. Hodně často jsou aplikovány na starších nebo historických objektech. I tyto tašky jsou ovšem poměrně těžké, postupem času ztrácí svoji voděodolnost a snáze praskají.

V čem vyniká asfaltová krytina?

Má rozhodně zajímavý vzhled, můžete ji dobře překrývat a nebude Vám korodovat.

Jaké jsou zápory asfaltové krytiny?

Krytina omezenou životnost, je cenově dražší, může ji zničit silný vítr a je náchylnější i na další poškození.