Provoňte si domov: Inspirativní nápady na dekorace s levandulí

Levandule Dekorace

Voňavé dekorace z levandule

Levandule, symbol Provence, není jen pastvou pro oči, ale i pro nos. Její uklidňující aroma navozuje pocit pohody a klidu. Využijte darované přírodou a vneste do vašeho domova vůni levandule prostřednictvím vlastnoručně vyrobených dekorací. Nejjednodušší je svázat sušenou levanduli do voňavých svazků. Stačí vám k tomu provázek a hrst stonků. Pro náročnější je tu možnost výroby vonných sáčků. Naplňte je sušenými květy a vložte do skříně. Oblečení krásně provoní a zároveň odpudí moly. Z levandule si můžete vyrobit i vonný olej. Stačí smíchat sušené květy s kvalitním olejem a nechat několik týdnů louhovat. Takový olej pak můžete použít do aromalampy nebo k masáži.

Levandule v interiéru

Levandule není jen krásná a voňavá rostlina, ale také skvělý pomocník do interiéru. Její uklidňující aroma navodí příjemnou atmosféru a pomůže vám lépe spát. Sušené kytice levandule provoní váš domov a zároveň poslouží jako stylová dekorace. Můžete je umístit do vázy, zavěsit na zeď nebo použít k výrobě vonných sáčků do skříně. Levandulový olej v aromalampě provoní celý byt a pomůže vám relaxovat po náročném dni. Kromě toho levandule odpuzuje hmyz, takže se hodí i jako přírodní repelent. Pár kapek levandulového oleje na polštáři vám zajistí klidný spánek bez obtížného hmyzu.

Jednoduché nápady s levandulí

Levandule není jen krásná na pohled, ale i úžasně voní a má spoustu využití. Provonět si s ní můžete celý byt. Usušte ji a svažte do voňavých svazků, které ozdobí váš šatník nebo je zavěste na ramínko s oblečením. Pro intenzivnější aroma kápněte na svazek pár kapek levandulového esenciálního oleje. Z květů si jednoduše vyrobíte voňavé pytlíčky do skříně. Nasušené květy smíchejte s hrubou mořskou solí a naplňte jimi malé látkové sáčky. Levandulová sůl provoní vaše prádlo při praní a navíc krásně změkčí ručníky. Zklidňující účinky levandule využijete i při relaxační koupeli. Přidejte si hrst sušených květů do horké lázně a užijte si chvilku pro sebe.

Levandulová dekorace pro každý domov

Levandule, to není jen krásně voňavá rostlina, ale také vděčný pomocník při dekorování vašeho domova. Ať už preferujete moderní, rustikální nebo romantický styl, levandule se snadno přizpůsobí a dodá vašemu interiéru nádech Provence. Nejjednodušším způsobem, jak levanduli zakomponovat do vašeho domova, je umístit ji do vázy. Zvolte jednoduchou skleněnou vázu pro moderní vzhled, nebo keramickou nádobu s patinou pro rustikální styl. Pro romantickou atmosféru zvolte vázu s ornamenty a doplňte ji krajkou nebo stuhou.

Inspirace: Využití levandule v bytě

Levandule, to není jen krása pro oči a omamná vůně. Její všestrannost využijete i v interiéru. Přineste si domů kousek Provence s vonnými pytlíčky ve skříni, které provoní oblečení a odeženou moly. Pro klidný spánek si pár kapek levandulového oleje nakapejte na polštář. Sušené kytice levandule dodají vašemu domovu nádech elegance a rustikálního šarmu. Vytvořte si domácí osvěžovač vzduchu s vodou a levandulovou silicí. A co teprve relaxační koupel s hrstí sušených květů? Fantazii se meze nekladou, nechte se inspirovat!

Publikováno: 17. 06. 2024

Kategorie: bydlení

Autor: PetrPrasek

Tagy: levandule dekorace | nápady na dekorace s levandulí