Podlahy dokonale rozjasní jakýkoliv interiér

Když někdo otevře Vaše vchodové dveře a vstoupí do bytu nebo domu, na první pohled ho s největší pravděpodobností osloví podlaha. Vždyť jde o jednu z nejviditelnějších ploch každé místnosti. I když na podlahu umístíte spoustu nábytku a bytových dekorací, stejně se jedná o nepřehlédnutelnou součást nemovitosti. A přesně z toho důvodu byste měli k volbě podlahy důkladně přihlížet.

Dřevěné podlahy jsou sázkou na jistotu

Pokud se rozhodnete pro dřevo, určitě nešlápnete vedle. Těšit se můžete na dlouhou životnost použitého materiálu, vynikající izolaci hluku, hřejivý pocit od nohou, nadčasovost a v neposlední řadě také na skvělý vzhled. Dřevěné podlahy se vyznačují zajímavými vlastnosti, které můžete vyčíst z tabulky níže.

PředmětHodnota
Možnost přebroušeníAž 4x
Možnost přelakováníAž 4x
Ochrana lakem20 let
Celková životnostMin. 80 let
Informace týkající se dřevěných podlah.

Jediné, na co se musíte u dřevěných podlah připravit je vyšší pořizovací cena jako u dřevěných oken. Do nevýhod lze do jisté míry zanést i trochu náročnější údržbu oproti jiným podlahovým materiálům.

Laminátové podlahy a jejich vlastnosti

Dalším hodně používaným materiálem je laminátová podlaha. V jejím případě určitě neutratíte tolik peněz. Získáte vyšší povrchovou odolnost oproti dřevu, snadnou údržbu a bohatou nabídku dekorů. Levnější podlaha je ovšem vykoupena trochu horší zvukovou izolací, vysokou citlivostí na vlhkost a v neposlední řadě nemožností jakékoliv renovace. Samotný povrch laminátu se Vám zároveň může zdát trochu studený.

Zkuste vsadit na vinyl

V posledních letech se do popředí zájmu mnohých lidí dostávají vinylové podlahy. Ty víceméně přináší kombinaci obojí, dřeva i lamel. To znamená, že se snadno udržují, pořídíte je za přijatelnou cenu, na dotek jsou příjemné a měkké. Vinyl je navíc dostupný v přemíře nejrůznějších dekorů. Nemusí to být pouze klasické a věrohodné imitace dřeva, ale také kamene a mnohé další vzory. Jediné, co Vám může dělat vrásky na čele je to, že vinylová podlaha není zrovna ekologickým typem materiálu. Zároveň podlahu můžete poměrně snadno proseknout ostrým předmětem.