Nejkrásnější stavby světa – Nechybí ani Česko

Po celém světě lze obdivovat architekturu nejrůznějších forem a podob. Ať už jde o historické, tradiční, futuristické nebo moderní objekty, jsou mezi nimi mnohé označované jako nejkrásnější stavby světa. S tímto pomyslným žebříčkem Vás nyní podrobněji seznámíme a prozradíme Vám, že chybět nebude ani Česká republika.

Jaká česká budova má světový ohlas?

Do seznamu nejkrásnější stavby světa v Česku patří Tančící dům. Ten je označován jako Ginger and Fred a dělá čest svém jménu. Netradiční objekt byl dokončen v roce 1996 a podepsáni jsou pod ním architekti Vlado Milunič a Frank Gehra. Tančící dům se nachází na Rašínově nábřeží na Praze 2. O jedinečnosti této stavby pochopitelně vypovídají nejrůznější ocenění a samotná popularita ve světě.

Ostatní nejkrásnější stavby světa

Nyní se pojďme zaměřit na další úchvatné objekty tyčící se po celém světě. V Londýně je to například katedrála sv. Pavla a Westminsterské opatství. Z těch modernějších objektů je to v Singapuru Marina Bay Sands a mnohé jiné. To všechno můžete poznat prostřednictvím níže uvedených otázek a odpovědí.

Jak stará je katedrála sv. Pavla v Londýně?

Tato katedrála patří právoplatně mezi nejkrásnější stavby světa. Vybudována byla v roce 1675 ve stylu anglického baroka. Tehdy ji navrhl architekt Christopher Wren.

Jak jinak je označováno Westminsterské opatství?

Rozsáhlý objekt nese název Kolegiátní chrám sv. Petra ve Westminsteru. Jde o chrám Anglikánské církve, jehož historie sahá do roku 616, respektive stavby stojící na tomto místě.

Co je to Marine Bay Sands?

Jedná se o unikátní hotelový komplex situovaný v singapurské zátoce Marina Bay. Stavba se skládá ze tří objektů. Jejich špičky jsou propojeny částí připomínající dlouhou lávku.

Kde leží Tádž Mahal?

Další krásná stavby se nachází v Indii, konkrétně ve státě Uttapradéš.

Jaké jiné objekty se řadí mezi nejkrásnější stavby světa?

Je to kupříkladu Ósacký hrad, Neuschwanstein, Casa Mila v Barceloně, katedrála Santa Maria del Fiore ve Florencii a chrám Vasila Blaženého v Moskvě.