Křeslo volte s důrazem na maximální pohodlí

Postavili jste si vysněnou dřevostavbu a pouštíte se do jejího zařizování? Chcete odpočívat na pohodlném místě v domě a oddávat se lahodné kávě, četbě knihy a ostatním činnostem? Potom se Vaším cílem stane vhodně zvolené křeslo. Kus nábytku přinášející primárně komfort, pohodlí a zároveň to bude esteticky zajímavý prvek domácnosti.

Nepodceňujte parametry křesla

Vaším pomyslným odrazovým můstkem se stanou parametry křesla. Měli byste přihlížet k tomu, pro koho tento výrobek bude a k jakým účelům bude sloužit. Pokud jde o produkt pro dospělého člověka, můžete vycházet z parametrů uvedených v tabulce níže.

PředmětHodnota
Nosnost křeslaIdeálně 150 kg
Průměrná hmotnost křesla15 až 30 kg
Dětská křeslaCca 10 kg
Nosnost dětských křeselDo 100 kg
Základní parametry křesel pro děti a dospělé.

Zároveň přemýšlejte o tom, o jaký typ křesla máte vlastně zájem. Jestli půjde o jednoduchý a svěží vzhled nebo dáte raději přednost klasickému ušáku? Výjimkou dokonce nejsou ani rozkládací křesla, která Vám přinesou ještě větší pohodlí pro nohy. Ve své podstatě si z něj vytvoříte takovou malou postel. Vsadit můžete i na relaxační křesla. Ta jsou doplněna taburetem pod nohy.

Materiál pro křeslo

Výrobní materiál hraje poměrně zásadní roli. Dnes máte určitě na výběr. Vsadit můžete na klasické textilní čalounění. Mnohé látky dokonce zaručují desetitisíce cyklů prosezení, než dojde k jejich ošoupání, a tedy k nutné výměně. Alternativou se Vám může stát i mikrovlákno nebo mikroplyš. Kůže vypadá jistě elegantně, ale na dotek nemusí vyhovovat každému.

Křeslo vyžaduje i správnou údržbu

S volbou materiálu do jisté míry souvisí i to, jak se budete o křeslo starat. Vysávání je určitě vhodné jednou za týden podle intenzity používání. Některé materiály však umožňují i praní potahů nebo mokré ruční čištění. Výjimkou není ani suché čištění za pomoci speciálního čistícího prášku. Pokud byste své oblíbené křeslo chtěli mít jako nové, lze aplikovat ještě profesionální strojové čištění. Například u kůže Vám mnohdy postačí jenom navlhčený hadřík.