Garážová vrata přizpůsobte vlastním potřebám

Stejně, jako pořizujete vchodové dveře do nemovitosti, neměli byste podceňovat ani vjezd do garáže. V tomto směru Vás budou zajímat garážová vrata. Ta mohou nabývat nejrůznějších podob. A to jak z pohledu použitých technologií, tak přidružených vlastností. Se vším důležitým Vás seznámíme v následujících řádcích.

Garážová vrata výklopná

Pokud do garážových vrat nechcete investovat příliš peněz, vsaďte na výklopná vrata. Jejich název je do značné míry jasně vypovídající. Jsou nenáročná na montáž a nestojí mnoho. Na druhou stranu počítejte s tím, že se Vám sníží průjezd do garáže a tím pádem zabírají poměrně dost místa. Vsadit ovšem můžete i na jiné alternativy.

Ostatní typy garážových vrat

Jestliže patříte mezi náročnější lidi nebo chcete získat efektivnější a praktičtější vjezd do garáže, volte garážová vrata sekční, posuvná nebo rolovací. O jejich výhodách a nevýhodách se více dozvíte prostřednictvím otázek a odpovědí.

Jaké vlastnosti mají sekční vrata?

Snadno se s nimi manipuluje, nikterak nezmenšují šířku průjezdu do garáže a zároveň fungují jako dobrá tepelná izolace. Jediné co, mohou malinko snížit výšku vjezdu.

Jaké jsou klady a zápory posuvných vrat?

Ty jsou ideálním řešením pro široké vjezdy do garáží. Posuvná vrata můžete otevřít jen částečně, což se také někdy hodí. Počítejte s tím, že se budou zavírat podél některé ze stěn.

Co přináší rolovací vrata?

V jejich případě nebudete potřebovat příliš prostoru. Rolovací modely vrat jsou navíc zhotoveny z esteticky zajímavého hliníku. To ovšem ponižuje jejich odolnost. Pro zloděje se stávají snazší překážkou. Vyžadují také větší údržbu.

Co takhle klasická dvoukřídlá vrata?

Tato garážová vrata dobře izolují vnitřní prostory. Investovat můžete do jejich větší bytelnosti. Jde o osvědčená a spolehlivá garážová vrata, která lze osadit elektromotorem.

Jaké jiné vlastnosti si pohlídat při nákupu?

Zaměřte se primárně na těsnění garážových vrat. Kontrolujte jejich certifikaci a nepodceňujte ani odolnost proti vloupání. Chybět by neměly ani bezpečnostní prvky, aby Vás nebo projíždějící auto vrata neskřípla.